Počasie

<<
>>
dnes, piatok 15. 12. 2017
2 °C -3 °C
slabé sneženie, slabý juhozápadný vietor
vietorJZ, 3.07m/s
tlak920.23hPa
vlhkosť87%
zrážky0.64mm
sneženie0.74mm

Kalendár akcií

Stravovacie služby

.

.

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Obsah

Správy

prvá prechádzajúci
z 30
posledná

Uvedenie knihy Mirka Sanigu do čitateľského života 1

Uvedenie knihy Mirka Sanigu do čitateľského života

Hneď ako som mala v rukách novú knihu autora Doc. Ing. Miroslava Sanigu, CSc "Chotár pod Čiernym kameňom - čarokrásna záhrada Eden“ som si uvedomila, že je to snáď najkrajšia kniha, ktorú držím v rukách. Jej neuveriteľne krásne fotografie čarokrásnej prírody obklopujúcu našu obec mi vnuklo myšlienku verejne odprezentovať knihu revúckej verejnosti. Po dohovore s Doc. Ing. Miroslavom Sanigom, CSc sme si určili deň, ktorý bude najvhodnejší na zoznámenie sa čitateľskej verejnosti s jeho knihou. V nedeľu 26.11.2017 sme s napätím očakávali príchod zvedavých čitateľov, ktorí si prídu pozrieť už spomínanú knihu. Na naše prekvapenie sa sála kultúrneho domu naplnila do posledného miesta a pútavé rozprávanie Mirka Sanigu nás prenieslo na grúne, bány a lúky okolitej prírody. Knihu venoval všetkým, ktorým koluje v tele vzácna krvná skupina LR+, všetkým čistokrvným revúčanom ale aj nám prišelcom, ktorým síce nekoluje čistokrvná skupina LR+, ale naše srdcia bijú pre Liptovské Revúce.
Je veľkým šťastím pre nás Revúčanov, že máme medzi sebou tak významnú osobnosť akou je Doc. Ing. Miroslav Saniga, CSc, ktorý Liptovských Revúcam robí pozitívnu reklamu a vďaka jeho knižným publikáciám nás poznajú vo svete. Veď práve jeho posledná kniha je už v ďalekom Švajčiarsku, Nemecku, Česku, Maďarsku, Holandsku, Veľkej Británii, v najbližších dňoch bude v Austrálii a verím, že sa nájde aj v iných krajinách.
Za prácu ktorú pán Doc. Ing. Miroslav Saniga, CSc vykonáva je nominovaný na laureáta na cenu Krištáľové krídlo v kategórii „publicistika a literatúra“. Verím, že všetci budeme s napätím sledovať finálový večer v relive prenose dňa 21.1.2018 na Jednotke RTVS o 21.35 hodine. Držíme palce!!!
celý text

ostatné | 12. 12. 2017 | Autor:
#

Pozvánka na Vianočné trhy

Obec Liptovské Revúce si Vás dovoľuje pozvať na Vianočné trhy, ktoré sa budú konať v sobotu 16.12.2017 o 15:00 hodine pred obecným úradom v Liptovských Revúcach.
Deti zo Základnej školy s materskou školou si prichystali pásmo piesní a básní s vianočnou tematikou. Začiatok predstavenia je o 15.30 hodine.

Príďte si vychutnať čaro predvianočnej atmosféry!
celý text

ostatné | 11. 12. 2017 | Autor:
Úradné hodiny počas sviatkov 1

Úradné hodiny počas vianočných sviatkov

Obecný úrad Liptovské Revúce oznamuje zmenu úradných hodín počas vianočných sviatkov:
20.12.2017 streda- 07.00-15.00hod.
22.12.2017 piatok- zatvorené
27.12.2017 streda- 07.00- 15.00hod.
29.12.2017 piatok zatvorené celý text

ostatné | 6. 12. 2017 | Autor:
Príchod Mikuláša do Liptovských Revúc 1

Príchod Mikuláša do Liptovských Revúc

Ako by to bolo keby do našej obce neprišiel Mikuláš a nevyčaroval radosť v očkách našich detí. Veru podarilo sa mu nájsť cestu do Liptovských Revúc v sobotu popoludní 2.12. 2017 a prišiel Mikuláš k nám. My dospeláci sme si rozdelili úlohy a pripravili sme pre naše deti a spoluobčanov príjemné strávenie prvého decembrového víkendu. Rodina Števka Ragulu a Janka Málika prichystali tradičný adventný veniec, ktorý nám zdobí námestíčko v Strednej časti obce, na ktorom pribudne každú adventnú nedeľu jedna vysvietená sviečka. My, na obecnom úrade sme pripravili zabíjačkové špeciality pre dospelákov a pre našich najmenších prišiel Mikuláš s plným košíkom sladkosti. Ďakujem za pomoc všetkým, čo urobili sotobný deň krajším. celý text

ostatné | 4. 12. 2017 | Autor:
Pozvánka na III. reprezentačný ples obce- Lístky v predaji od 4.12.2017 1

Pozvánka na III. reprezentačný ples obce- Lístky v predaji od 4.12.2017

Starostka obce Vás pozýva na III. reprezentačný ples obce Liptovské Revúce, ktoré sa bude konať 13.1.2018 zo začiatkom o 19.00 hodine.

Lístky na ples je možné zakúpiť už od 4.12.2017 na obecnom úrade. celý text

ostatné | 28. 11. 2017 | Autor:
prvá prechádzajúci
z 30
posledná