Počasie

<<
>>
dnes, nedeľa 23. 9. 2018
13 °C 9 °C
mierny dážď, slabý juhozápadný vietor
vietorJZ, 1.81m/s
tlak942.06hPa
vlhkosť79%
zrážky3.8mm

Kalendár akcií

Stravovacie služby

.

.

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Obsah

Čistenie rieky

Typ: ostatné
Čistenie rieky  1Sobota 19.5.2018 sa niesla v duchu upratovania v rieky ale aj obyvatelia obce čistli pred svojimi záhradami a domami rigoly a predzáhradky.
Aj tohto roku dobrovoľnící z obecných zložiek - turisti, seniori, hasiči, poľovníci ako aj ostatná revúcka verejnosť prišli a zapojili sa do čistenia rieky Revúca, ktorá prechádza celou obcou Liptovské Revúce.

Už je to aj niekedy do plaču, že sa opäť muselo nájsť pár odvážlivcov, ktorí sa nehambili a čistlili rieku od plastov, železa, elektrospotrebičov, obal s potravín, odevov, kobercov a pod.

Máme ešte stále veľmi veľa ľudí, ktorí si neuvedomujú, že v rieke majú žiť ryby a nie plávať odpadky. Je to do plaču, keď vyčistíte potok a na druhý deň sa opäť v koryte objavia plastové vedierka.

Apropo, máme zberný dvor kde je priestor na tieto odpady. Slúži všetkým, nech sa páči navštívte ho s odpadmi.

po ukončení brigády sme si pochutili na kapuste s klobáskou, ktorá bola odmenou za dobre vykonanú prácu. Počas spločného hodnotenia, čo všetko sa v potoku našlo jednoznačne TOP odpadom sú exkramenty vo vreci, použité infúzie, vyhodené sedačky z auta, elektromotor, uhynuté zvieratko a podobne.


Vytvorené: 21. 5. 2018
Posledná aktualizácia: 21. 5. 2018 14:32
Autor: