Navigácia

Obsah

Hokejový turnaj obce Liptovské Revúce

Typ: ostatné
Hokejový turnaj obce Liptovské Revúce 1V sobotu 27.01.2018 zorganizovali priaznivci hokejového športu z časti Nižná Revúca hokej(bal)ový turnaj o pohár starostky obce, ktorý sa uskutočnil na parkovisku pod lyžiarskym vlekom. Tímy, ktoré postupne prichádzali, vítala šíriaca sa vôňa pripravovaného kotlíkového guľáša. Revúckeho turnaja sa ako obvykle zúčastnili tri tímy. Tím z Nižnej, Strednej a Vyšnej Revúcej. Kapitáni mužstiev vyžrebovali stretnutie prvých dvoch mužstiev, ktoré svojim nástupom na pripravenú hraciu plochu oficiálne otvorili túto športovú udalosť. Hralo sa tradične 3 x 20 minút. Prvý zápas odohrali športovci z Nižnej a Strednej, ktorý sa skončil výsledkom 1:4. Po prestávke sa prehraté mužstvo stretlo s vyšňanmi, zápas sa skončil tesným výsledkom 1:2. Do finálového duelu turnaja postúpili vyšňania a stredňania. Víťazom zápasu ako aj celkovým víťazom turnaja sa stalo mužstvo Vyšnej Revúcej. Za najlepších strelcov turnaja boli vyhlásení Mário Pánči a Vladimír Gazdarica. Titulom najlepšieho brankára bol odmenený Kamil Králik. Turnaj prebehol bez vážnejších zranení. Celodenné športové podujatie sprevádzalo občerstvenie a po vyhlásení výsledkov čakalo hráčov príjemné spoločenské posedenie, spojené s konzumáciou chutného guľáša. Záveroň treba vyzdvihnúť súťaživosť, herné nasadenie v rámci pravidiel fair play a taktiež vysloviť poďakovanie za účasť všetkým, ktorí sa turnaja zúčastnili.