Počasie

<<
>>
dnes, utorok 25. 6. 2019
28 °C 16 °C
jasná obloha
vietorS, 0.71m/s
tlak1023.9hPa
vlhkosť59%

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Stravovacie služby

.

.

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Obsah

Poslanci obecného zastupiteľstva

Poslancov obecného zastupiteľstva volia obyvatelia obce v priamych voľbách na štyri roky. Obecné zastupiteľstvo obce Liptovské Revúce má 9 poslancov.

Poslanec je oprávnený najmä predkladať obecnému zastupiteľstvu a ostatným orgánom obce návrhy, podnety, a pripomienky, interpelovať starostu, požadovať od riaditeľov právnických osôb založených alebo zriadených obcou, od vedúcich rozpočtových, príspevkových organizácií a iných subjektov s majetkovou účasťou obce vysvetlenia vo veciach týkajúcich sa ich činností, požadovať informácie a vysvetlenia od fyzických a právnických osôb, ktoré vykonávajú v obci podnikateľskú činnosť vo veciach týkajúcich sa dôsledkov ich podnikania v obci, zúčastňovať sa na previerkach, kontrolách, na vybavovaní sťažností, oznámení a podnetov, ktoré vykonávajú orgány samosprávy obce a hlavný kontrolór obce, požadovať vysvetlenie od štátnych orgánov vo veciach potrebných pre riadny výkon poslaneckej funkcie.
 

Poslanci obecného zastupiteľstva Liptovské Revúce:

Volebný okrsok č.1. - Nižná 

Rastislav Kurpaš

Ing. Peter Kurpaš

Igor Šimončič

 


Volebný okrsok č.2. - Stredná

Michal Cárach
Mgr. Edita Hromadová
Ing. Štefan Ragula

Volebný okrsok č.3. - Vyšná

Jozef Danček
Rastislav Jacko

Edita Lazíková


Komisie:

1. Komisia financií, inventarizačná a správy obecného majetku :  predseda: Mgr. Edita Hromadová, členovia Ing. Kurpaš Peter, Šimončič Igor


2. Komisia športu : predseda : Kurpaš Rastislav, členovia: Jacko Rastislav, PaedDr. Juraj Gazdarica


3. Komisia kultúry, vzdelávania a sociálnych vecí: predseda Edita Lazíková, členovia: Rastislav Kurpaš, Mgr. Edita Hromadová


4. Komisia životného prostredia, výstavby a územného plánu: predseda Ing. Štefan Ragula, členovia Rastilav Jacko, Jozef Danček


5. Komisia podnikateľskej činnosti, obchodu a cestovného ruchu : Predseda: Ján Kura, členovia, Ing. Štefan Ragula, Janka Žáčiková


6. Komisia verejného poriadku: Predseda: Michal Cárach, členovia: Martin Majzel, Jozef Danček


7. Komisia na ochranu verejného záujmu pri výkone funkcie starostu obce: