Počasie

<<
>>
dnes, štvrtok 28. 10. 2021
oblačno 15 °C 4 °C
oblačno, slabý južný vietor
vietorJ, 2.17m/s
tlak1026hPa
vlhkosť52%

Kalendár akcií

Po Ut St Št Pia So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Stravovacie služby

.

.

Navigácia

Obsah

OUTDOOR KLUB ČIERNY KAMEŇ

vznikol 26. januára 2010 zaregistrovaním na Ministerstve vnútra Slovenskej Republiky.

Každý z nás sa venoval niečomu inému, ale hlavne skialp nás dal do hromady a postupne sme začali uvažovať aj o klube. Všetci sme sa viac menej poznali dlhšie, pretože sme z jednej dediny. No postupne sme spoznávali aj iných ľudí, ktorých táto myšlienka nadchla a sami sa podujali na to, že by sme mohli niečo zorganizovať.

Naša prvá spoločná skialpová túra to všetko začala. Rozhodli sme sa teda, že klub založíme „nech to stojí, čo to stojí". Je zaujímavé, že v obci, akou sú Liptovské Revúce, doteraz nijaký podobný klub neexistoval. Pritom obec je obklopená horami, Veľkou Fatrou a Nízkymi Tatrami.

A tak sme tu a členov v klube je 27. Samozrejme, nie každý je z Liptovských Revúc. Snažíme sa stretávať a robiť rôzne akcie hlavne pre nás členov, ale aj nečlenov, kto chce, pridá sa.

Za dobu, čo klub existuje, sa nám podarilo zrealizovať niekoľko zaujímavých akcií, z toho najkrajšie boli v našich najvyšších pohoriach, kam sme hlavne vďaka existencii klubu, dotiahli aj ľudí, ktorí tam dovtedy neboli.

Okrem rozličných výstupov na vrchy či štíty sa nám podarilo zorganizovať niekoľko stanovačiek a rozličných spoločenských podujatí. Aj vďaka týmto akciám sa podarilo vytvoriť mnoho priateľstiev, ktoré by bez samotného klubu len ťažko vznikli.

Do budúcna by sme chceli zorganizovať viac túr a akcií. Tieto akcie by mali byť zamerané hlavne pre deti a mládež, tak dúfame, že nám to vyjde a prilákame viac mladých ľudí, tým ich odlákame od počítačov a zoberieme na hory. Vykonávame širokú škálu činností, ako je cyklistika, turistika, skialpinizmus, VHT a skalolezectvo či horolezectvo. V každej oblasti sa snažíme robiť túry či už náročné, alebo také menej náročné, aby si každý prišiel na svoje. Sme skupinka ľudí, ktorí majú radi hory a radi na tie kopčeky chodia, pretože nám dodávajú energiu, ktorú potrebujeme na fungovanie v bežnom živote.

Tak asi toľko o nás, ostatné sa dozviete na našej stránke v rôznych galériách, oznamoch a novinkách.